Poradniki

Pióra z grawerem – co należy wiedzieć?

pióra z grawerem

Pióra z grawerem to wyjątkowy upominek, który łączy w sobie funkcjonalność i elegancję. Z poniższym artykułem można poznać najważniejsze informacje na ich temat. Poruszona zostanie kwestia okazji, przy jakich wypada wręczać pióra z grawerem, proponowanych grawerów, a także poszukiwania firmy, która może podjąć się ich wykonania.

Pióra z grawerem – przy jakich okazjach wypada wręczyć?

Pióro jest to prezent bardzo elegancki. Zatem artykuły takie będą dobrym wyborem z okazji ważnych uroczystości. Jako przykłady można podać:

  • „okrągłe” urodziny – eleganckie pióra z grawerem można wręczać na czterdzieste, pięćdziesiąte, itd. urodziny,
  • zdanie egzaminu dojrzałości – na progu dorosłości można pokusić się o coś bardziej wyrafinowanego,
  • obrona pracy dyplomowej lub doktorskiej – student może wręczyć pióro promotorowi lub sam otrzymać je od najbliższych,
  • zawarcie małżeństwa.

Raczej bezcelowym jest wręczanie pióra z grawerem na przypadkowe urodziny czy z okazji Dnia Dziecka. Prezent taki jest dość kosztowny, co podnosi jego rangę. Oprócz tego wiele osób specjalnie odkłada większe środki na poważniejsze uroczystości. Sprawdź sklep internetowy, w którym możesz kupić najwyższej jakości pióra z grawerem salonparker.pl.

Co wygrawerować na piórze?

Jedynym ogranicznikiem jest kreatywność osób przygotowujących prezent. Grawer umieszcza się nie tylko na samym piórze. W wielu przypadkach w opakowaniu z piórem znajduje się mała tabliczka, na której można wygrawerować nawet całe zdanie. Na piórze zaś zmieści się niewielka ilość słów. Zatem na samym urządzeniu można umieścić inicjały lub imię i nazwisko osoby obdarowywanej. Jeśli pozwala na to objętość, warto rozpatrzyć także dopisanie okazji. Przykładowy zapis wyglądałby następująco: Jan Kowalski, Matura 2022.

Z kolei w opakowaniu zazwyczaj graweruje się sentencję. Może to być przysłowie, cytat z uznanego autorytetu lub dzieła sztuki. Pióra z grawerem to doskonała przestrzeń, aby umieścić bardziej złożoną dedykację. Dokładną jej treść należy dopasować do osoby, która ma otrzymać upominek. Jedni preferują dedykacje patetyczne, inni zaś humorystyczne lub nawet rubaszne.

Gdzie zamówić pióra z grawerem?

Na rynku znajduje się wiele przedsiębiorstw oferujących tego rodzaju produkty. Jednak nie każde będzie warte wyboru. Warto przede wszystkim zapoznać się z przykładowymi realizacjami potencjalnego wykonawcy. Nie mniejsze znaczenie mają opinie innych klientów. Przedstawione na stronie internetowej realizacje mogą być imponujące. Jednak rzeczywistość może być znacznie mniej estetyczna. Dlatego dobrą praktyką jest sprawdzenie wystawionych opinii, na przykład w wyszukiwarkach internetowych lub na poświęconych piórom grupach w mediach społecznościowych.

W wyborze dużą rolę odgrywa także cena. Przed postawieniem na konkretną firmę należy dokonać porównania jej cennika z innymi podmiotami. Może się bowiem zdarzyć, że tą samą jakość będzie można otrzymać w innym miejscu za znacznie niższą kwotę.

Podobne artykuły