Zdrowie Poradniki

Sposoby na zaparcia

Sposoby na zaparcia

Trzeba wiedzieć, że są takie dolegliwości, którymi nie za bardzo chce się ktoś chwalić są oczywiście zaparcia. Jest to problem, co najmniej wstydliwy i wielu ludzi nie chce nawet iść do lekarza z tym schorzeniem. Zaparcia to oczywiście nic innego jak tylko problem z normalnym wypróżnianiem się. Bardzo twardy kał zalega w jelitach i najczęściej jest oddawany z dużym trudem oraz bólem. Trzeba wiedzieć, że główną przyczyną zaparć są złe nawyki żywieniowe, a także nieodpowiedni tryb życia, o który bardzo, ale to bardzo łatwy w tych trudnych czasach.

Musimy, zatem pamiętać, aby w naszej codziennej diecie była odpowiednia ilość błonnika, musimy wykluczyć także dania ciężkostrawne i większość ilość przyjmowanych płynów. Najlepiej pić zwykła, niegazowaną wodę albo herbaty, na przykład zieloną albo miętową. Jeśli jednak zaparcie nas dopadnie to możemy na samym początku poradzić sobie zimni domowymi sposobami. Na samym początku możemy spróbować z suszonymi śliwkami. Wystarczy, że zjemy kilka sztuk i nasz organizm powinien zacząć pracować. Trzeba jednak uważać na to, żeby nie zjeść ich zbyt wiele, ponieważ nadmierna ilość może doprowadzić do rozwolnienia.

Warto także jeść dużo chleba razowego, zamiast zwykłego białego, otręby, marchew oraz jabłka. Gdy zaparcie nie mija powinniśmy też wypić dużo płynów, najlepiej zwykłą wodę z dodatkiem miodu. Woda koniecznie musi być ciepła, jednak absolutnie niewrząca.

Podobne artykuły