Uroda Poradniki

Nie winna kolacja

Nie winna kolacja

Czytając porady dietetyków zwracamy uwagę przede wszystkim na uwagi dotyczące śniadania. Specjaliści zgodnie przekonują nas, że jest to posiłek, który stanowi klucz do całego prawidłowego odżywiania się w ciągu dnia. Faktycznie, przykładamy do tej reguły coraz więcej uwagi, chociaż z dobieraniem składników mamy już problem. Ale co się dzieje z pozostałymi posiłkami i zaleceniami, które się ich tyczą? Wiele osób uważa, że kolacja jest posiłkiem którego powinniśmy unikać. Niektórzy uważają, że dzięki rezygnacji z kolacji uda im się dużo schudnąć. Tymczasem nie do końca jest to prawdą.

Oczywiście, zależy co planujemy zjeść na kolację. Jeśli planujemy obfitą, bogatą w produkty tłuste kolację, istnieje spore prawdopodobieństwo, że po niej utyjemy. Jeśli jednak chcemy tylko coś przekąsić, lekkostrawnego i nietłustego, nie ma powodów do obaw. Najważniejsze aby kolację spożywać nie później niż na dwie czy trzy godziny przed położeniem się do sypialni, ponieważ w tym czasie nasz przewód pokarmowy będzie miał czas, aby pracując na pełnych obrotach uporać się ze spożytym przez nas posiłkiem, czyli po prostu żeby go strawić.

Przyczyną tycia, nie jest więc samo zjedzenie kolacji, ale raczej zjedzenie zbyt dużej, zbyt tłustej i zbyt kalorycznej kolacji, zwłaszcza tuż przed położeniem się do łóżka. Nie obawiajmy się więc spożywania kolacji, ale jak zawsze pamiętajmy aby zrobić to z umiarem, bo on jest najważniejszy.

Podobne artykuły