Praca

Jak wyglądać stylowo? – praktyczne porady dla mężczyzn

moda męska

Jak wiadomo, odpowiedni ubiór potrafi wpłynąć na poczucie pewności siebie, czy atrakcyjność. Dlatego, w szczególności w przypadku męskiego, eleganckiego stroju, który posiada dość oficjalny charakter. Warto zwrócić uwagę na pewne elementy, które pozwolą stworzyć kreację, która przyciąga spojrzenia, emanuje charyzmą, poczuciem gustu i pewnością siebie.

Dobór odpowiedniej koszuli do garnituru

Istnieje kilka, podstawowych zasad, które bezwzględnie należy przestrzegać, aby zachować elegancki i szykowny wygląd. Pierwsza z nich mówi, iż do garnituru zakłada się wyłącznie koszulę z długim rękawem. Bardziej luźna wersja to rękawy podwinięte, na przykład w trakcie pracowitego dnia, gdy w biurze jest wiele do zrobienia, ale nigdy koszula z krótkim rękawem. Połączenie spodni od garnituru i krótkiej koszuli niestety, ale wygląda nieco śmiesznie.

Dodatkowo należy pamiętać, że kompletny strój to również akcesoria dla Panów. Co można do nich zaliczyć? Pierwszym są spinki do mankietów, które nadają całej kreacji istnego stylu. Jednak, aby było możliwe ich użycie, niezbędna jest koszula z długim rękawem. Warto pamiętać, że w dobrym stylu jest, aby mankiety koszuli lekko wystawały poza rękawy marynarki. Dlatego tak ważne jest odpowiedni dobór górnej, wierzchniej warstwy.

Wybór marynarki – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim marynarka musi być w odpowiedni sposób skrojona i dopasowana do sylwetki. W pierwszej kolejności chodzi o taliowanie, które wyszczupla sylwetkę i sprawia, że marynarka jest bardziej dopasowana. Drugą kwestią jest długość samego rękawa. Powinien kończyć się około 2 centymetry nad nadgarstkiem co pozwoli na to, by mankiet koszuli był nieco widoczny. W przypadku dodatkowych akcesoriów, jak krawat, również ważna jest jego długość. W dobrym stylu jest, aby krawat sięgał paska spodni.

W jakim kolorze wybrać pasek do spodni?

Pasek to ważny element całego stroju, w szczególności z elegancką, acz prostą sprzączką. Bezwzględnie musi to być pasek skórzany, który najlepiej jest dopasować pod kolor butów. Dodatkowym elementem, który można użyć będzie butonierka. To element, który umieszcza się w kieszeni marynarki. Należy pamiętać, że w męskim stroju bardzo ważna jest stosunkowa prostota. Co to oznacza? Najlepiej, jeśli butonierka jest w kolorze krawata lub muszki, co sprawi, że cały strój będzie stonowany, a jednocześnie elegancki.

Podobnie, podczas dokonywania wyboru skarpetek do garnituru, najlepiej jest wybrać te pod kolor spodni lub butów, by całość tworzyła spójną wizualnie kreację.

Podobne artykuły