Czas wolny

Rodzinne gry planszowe na długie zimowe wieczory!

Rodzinne gry planszowe na długie zimowe wieczory!

Zima to pora roku, która nie sprzyja długim spacerom i częstym wyjściom. Krótki dzień i długie wieczory sprawiają, że skupiamy się w dużej mierze na pracy, po której chętnie odpoczywamy w domowym zaciszu. To czas, który warto spędzić z rodziną. Doskonałym dodatkiem, który urozmaić zimowy wieczór są gry planszowe i karciane. Zapewniają one świetną odskocznie od codzienności. Przy okazji pozwalają zintegrować się w rodzinnym gronie. O to kilka przykładów ciekawych gier, które zafundują nieco rywalizacji i świetną zabawę!

Top 4 gry dla całej rodziny! 

1. Talisman magia i miecz: to przygodowa gra planszowa od dwóch do sześciu graczy, zasady są bardzo proste, rozbudowujemy swoja postać, zbieramy lepszy ekwipunek oraz oraz staramy się zdobyć koronę która znajduje się na samym środku planszy. Przeszkadzać nam będą w tym inni gracze oraz potwory. 

2. JUMANJI: gra rodzinna polegająca na rozszyfrowywaniu zagadek, wyścigu z czasem oraz unikaniem złowrogich krokodylów, lwów oraz trąbiących słoni. Zasady gry są proste należy dotrzeć do środka planszy jako pierwszy i zastawiać pułapki na pozostałych graczy, ale też pamiętać że samemu można  wpaść w czyjeś sidła.

3. UNO: świetna propozycja gry karcianej dla rodziny. Jej zasady są podobne do gry karcianej Pan, czy też makao. Najmłodsi pokochają tą grę za kolorowe karty oraz szybko się jej nauczą. Zasady polegają na pozbyciu się wszystkich kart z ręki, aby osiągnąć ten cel przeciwni gracze będą nam rzucać karty kar lub inne kłody pod nogi.

4. 6 BIERZE: gra karciana wymagająca sprytu i polegająca na zebraniu jak najmniejszej ilości kart. Każda zebrana jest warta minus jeden punkt za każdą głowę byka znajdującą się na danej karcie. Zwycięzcą zostaje ten co ma najmniejszą ilość byczych głów na swoim koncie!

 

Podobne artykuły